Ingrasamant tomate

Ingrasamant tomate
Necesarul de nutritie a tomatelor este in functie de consumul specific al acestora, de sol, fenofaza, sistem de cultura. La o productie de 100 t/ha tomate cultivate in sera, consumul de ingrasamant este:
- 3 - 6 kg NO2 - azotul este necesar pentru cresterea plantelor si fructificare, mai ales in perioada de crestere a fructelor
- 0,4 - 0,5 kg P2O5 - fosforul este consumat in cantitati mai reduse dar este important in asimilarea azotului, la stimularea infloritului si fructificare
- 5,2 - 6,7 kg K2O - tomatele consuma mai mult potasiu, pentru a forma si a transporta hidratii de carbon si acidul ascorbic in fructe
- 0,4 kg CaO - calciul este necesar pentru cresterea sistemului radicular
- 0,7 kg MgO - tomatele au nevoie si de cantitati mari de Mg, B, Mn, Fe, Mo
-
Ingrasamant cu ciuperci micorizante universal After Plant (1kg)
Ingrasamant cu ciuperci micorizante universal After Plant 1kg contine ciuperci micorizante si NPK si este destinat fertilizarii legumelor, pomilor fructiferi, copacilor, arbustilor si plantelor ornamentale.
Vezi mai multIncepand de la: 78,00 RON
Stoc epuizat
-
Biostimulator Albit
Biostimulatorul Albit creste imunitatea plantelor, asigura un metabolism echilibrat si o nutritie eficienta, actionand asupra plantelor si a solului. Are proprietăți antistres, fungicid si stimulare folosit atat la tratarea semintelor/rasadurilor dar si ca tratament foliar in vegetatie. Se poate aplica la peste 60 plante.
Vezi mai multIncepand de la: 9,50 RON
-
Ingrasamant Microcat Calciu (1L)
Ingrasamantul Microcat Calciu - ingrasamant foliar special creat pentru corectarea carentelor de calciu, imbogatit cu aminoacizi, acizi organici si azot.
Vezi mai multIncepand de la: 58,00 RON
Stoc epuizat
-
Ingrasamant Folicat Calciu (1 L)
Ingrasamant Folicat Calciu este un produs special creat pentru a se corecta carentele de calciu la legume (tomate, castraveți, ardei, varză, conopidă, ceapă, morcovi, salată, vinete, dovleci, fasole, pepeni, ridichi, praz, sfeclă roșie, spanac, țelină, pătrunjel, păstârnac), flori și plante ornamentale (mușcate, petunii, crizanteme, lavandă, poinsetia, lalele, zambile, narcise, crini, primula, gălbenele, dalia, ochiul boului, flori de piatră, gerbera, trandafiri), capsun, pomi (meri, piersic, cires).
Vezi mai multIncepand de la: 78,00 RON
Stoc epuizat
-
BIONAT Plus - ingrasamant foliar natural cu extract din plante
BIONAT Plus - ingrasamant foliar natural cu extract din plante Vezi mai multIncepand de la: 6,50 RON
-
Biostimulator Kinactiv root (40m, 400ml, 1L) - aminoacizi pentru legume, arbusti
Biostimulator Kinactiv root - biostimulant ecologic pentru stimularea dezvoltarii radacinilor la legume, arbusti, arbori. Contine aminoacizi, azot, bor si microelemente chelatate, obtinute prin fermentarea bacteriana, usor de absorbit in plante.
Vezi mai multIncepand de la: 10,00 RON


